Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj33
Wczoraj145
W tygodniu428
W miesiącu2002
Wszystkie297631
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

Błogosławieni gościnni

 

„Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności” (Rz 12,13).

„Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę” (Hbr 13,2)

Dobiegają końca dni szczególne , dni święte. Tak wiele dobra się w tych dniach dokonało. Bóg stał się nam tak bliski. Dostrzegliśmy go w drugim człowieku, najpierw w młodzieży przybyłej z różnych stron świata, następnie w obliczu i słowach ojca świętego Franciszka.

Dobrem chcieliśmy się dzielić, bo w nim jest sam Pan Bóg bogaty w miłosierdzie. Czas na podziękowanie i wyrażenie szacunków wobec osób i rodzin, które dzieliły się dobrem serca.

Gościnność i serdeczne przyjęcia młodzieży z Kolumbii i Hiszpanii było świadectwem wiary i tradycji.  Dawaliście więcej niż tylko dach nad głową i kawałek chleba, dawaliście im bezcenne świadectwo szczerej wiary, bo widzieliście w nich przyjaciół Chrystusa,  Jana Pawła II i siostry Faustyny. Wasze otwarte serca i gościnność sprawiły, że przez te pięć dni to był także ich dom. Te osoby nie tylko przez tę chwilę, lecz na długo bądź na zawsze  staną się  waszą rodziną. Uśmiech od początku pomagał przełamywać bariery i rozwiązywał wszystkie trudności językowe.

Pragnę podziękować wszystkim anonimowym darczyńcom dzięki którym udało się pięknie przygotować Festiwal Młodych w sobotę 23 lipca dla prawie 400 osób ( z zagranicy i młodzieży polskiej) przybyłych do nas z różnych parafii żywiecczyzny. Pragnę podziękować za ofiary składki inwestycyjnej wszystkim parafianom. Dla młodzieży z Hiszpanii goszczącej w Szkole Specjalnej zapewniliście sporą pomoc w wyżywieniu. Ale oni nie pozostali dłużni. Wiele dzieł pozostawili po sobie. W Szkole Specjalnej malowali panele, prowadzili prace porządkowe. W Domu Dziecka również wykonywali prace porządkowe i poprzez gry i zabawy z dziećmi stwarzali dla nich wielką radość. W Domu Spokojnej Starości pomagali przy chorych jak również prowadzili prace porządkowe. Dla dzieci niepełnosprawnych  zorganizowali spotkania integracyjne. Młodzież z Kolumbii integrowała się poza programem diecezjalnym z rodzinami u których nocowała. Ty czym najbardziej nas młodzi wraz z kapłanami ubogacili, to dar żywiołowości wiary, radości spotkania z Bogiem, otwartością wobec ludzi i tym bezcennym darem modlitwy.

Bogu niech dzięki za wielkie jego miłosierdzie i ten płomień miłosierdzia, który rozpala kolejne ludzkie serca.

Dziś jako proboszcz tej parafii jestem z was  drodzy parafianie dumny i szczęśliwy.

 

Ks. Adam Hopciaś

proboszcz