Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj32
Wczoraj145
W tygodniu427
W miesiącu2001
Wszystkie297630
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

 

Nabożeństwa fatimskie

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie, zwane także "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Każdorazowo odmawia się jedną z czterech jego części.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym.
Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.
Matka Boża, a wcześniej Anioł Pokoju, nauczyli dzieci fatimskie pewnych modlitw. Najważniejszą z nich jest oczywiście różaniec. Ponadto Matka Boża nauczyła dzieci dodatkowej modlitwy na zakończenie dziesiątków różańca, a także modlitwy odmawianej przy ofiarowywaniu Bogu dobrych uczynków, cierpień i umartwień.


Modlitwy przekazane dzieciom przez Anioła Pokoju

I     Akt uwielbienia Boga:
Boże mój, wierzę w Ciebie. Uwielbiam Ciebie! Ufam Tobie i miłuję  Ciebie! Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie wielbią, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują.


II       Modlitwa do Trójcy Przenajświętszej:
Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję, ofiaruje Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego, Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników. Amen.


Modlitwa przekazana dzieciom przez Matkę Bożą


III      Akt wynagrodzenia odmawiany po każdym dziesiątku różańca:
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.


IV      Ofiarowanie dobrych uczynków cierpień i umartwień:

O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, w intencji nawrócenie grzeszników,  oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Serce Maryi.

Modlitwy odmawiane przez dzieci z Fatimy

V       Akty strzeliste:
Boże mój, kocham Cię z całą
wdzięcznością za wszystkie łaski,
jakimi mnie obdarzyłeś.
O Jezu, kocham Ciebie!

 

Słodkie Serce Maryi, bądź moim ratunkiem. Niepokalane Serce Maryi, nawróć grzeszników, wybaw dusze od piekła.

Bądź błogosławiony, bądź uwielbiony Przenajświętszy Sakramencie Eucharystii, błogosławiony i święty owocu Przeczystej Dziewicy, Świętej Maryi.

Zorganizowany wyjazd ze Sporysza do Rychwałdu

W piątek,13 maja rozpoczynają się czuwania fatimskie w sanktuarium Maryjnym w Rychwałdzie. Tradycyjnie organizujemy dla pielgrzymów dojazd na czuwanie. Autokar wyjedzie o godz. 16.45 od ramp przy ul. Sporyskiej do pętli autobusowej, następnie przez ul. Isep. Kopernika, Świnną, Rychwałdek dojedzie do sanktuarium, Prosimy oczekiwać na przystankach MZK. W Rychładzie  o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o godz. 19.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. ordynariusza naszej diecezji Romana Pindla. Po zakończeniu czuwania o. godz. 21.00 autokar odwiezie pielgrzymów do miejsca zamieszkania.

ks. Adam Hopciaś - proboszcz

Poprawiony (czwartek, 12 maja 2016 16:42)