Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj32
Wczoraj145
W tygodniu427
W miesiącu2001
Wszystkie297630
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

TYDZIEŃ BIBLIJNY

W PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA

W ŻYWCU SPORYSZU

 

 

Tydzień Biblijny – tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony corocznie w Kościele katolickim w Polsce, rozpoczynający się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. Tegoroczny Tydzień Biblijny jest obchodzony pod hasłem „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa (por. Dz 19,5). Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Wśród inicjatyw związanych z Tygodniem Biblijnym w Polsce znajdują się m.in.: rekolekcje biblijne, maratony biblijne oraz przede wszystkim spotkania ze Słowem Bożym w indywidualnej modlitwie albo w gronie rodzinnym. W naszej wspólnocie parafialnej członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na półgodzinne, codzienne czytanie Pisma św. ( Ewangelii św. Jana) przed Mszą wieczorną od poniedziałku do soboty w Tygodniu Biblijnym. Jest to zachęta do wszystkich, zwłaszcza rodziców by czytali Pismo św. dzieciom i z dziećmi w domach, zamiast ciągłej ucieczki w programy telewizyjne lub internetowe. Ten czas ma zmobilizować wszystkich katolików i szczególnie zainteresować Pismem Świętym.

CZYTAJ  -  ROZWAŻAJ  -  MÓDL SIĘ - ŻYJ

"Biblia jest to księga niezwykła. Pisały ją tysiąclecia i wieki. Pisali ją prorocy i mędrcy (...) Biblia weszła tak głęboko w kulturę całego naszego świata, naszej cywilizacji, że trudno jest jej nie znać i nie szanować. Jej treść przenika naszą kulturę, naszą literaturę, nasze dzieła sztuki" - pisała przed laty poetka Anna Kamieńska. Dla niej, podobnie jak dla wielu innych ludzi Kościoła, kultury i nauki, w tym zwłaszcza rozmiłowanego w Biblii Romana Brandstaettera, księga ta była żywą rzeczywistością, ziemią poszukiwania tożsamości, "krainą powrotu jak wiara". Warto zresztą przypomnieć, że to właśnie ten poeta żydowskiego pochodzenia, który przyjął wiarę chrześcijańską, w jednym ze swoich utworów zwrócił uwagę na potrzebę ustanowienia szczególnego dnia poświęconego Biblii. Gdyby żył, byłby zapewne jednym z najgorliwszych propagatorów Tygodnia Biblijnego, który w tym roku w Kościele w Polsce będziemy obchodzić już po raz piąty. Rozpocznie się on Niedzielą Biblijną, 10 kwietnia. Organizatorem tygodnia, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach, jest powołane w 2005 r. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, którego celem jest pogłębianie zrozumienia i popularyzacja Pisma Świętego oraz kształtowanie duchowości biblijnej w duszpasterstwie.

Kto nie zna Pisma św. nie zna Chrystusa. W roku Miłosierdzia, w Roku Jubileuszu 1050- lecia Chrztu Polski sięgnijmy częściej do lektury Pisma św. „Czytaj, rozważaj, módl się i słowem Bożym żyj na co dzień” - niech to hasło stanie się naszym mottem i programem naszego chrześcijańskiego życia.

Ks. Adam Hopciaś - proboszcz

 

Poprawiony (czwartek, 12 maja 2016 16:50)