Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj32
Wczoraj145
W tygodniu427
W miesiącu2001
Wszystkie297630
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

 

Otwórzcie drzwi Chrystusowi Królowi Miłosierdzia

św. Janowi Pawłowi II i św. s. Faustynie

 

W Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka, w Roku 1050 lecia chrztu Polski, w roku peregrynacji obrazu Jezu ufam Tobie po diecezji Bielsko- Żywieckiej przeżywamy w naszej parafii peregrynacje Obrazu – Tryptyku tzn., trzech obrazów w jednym; Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.

Nawiedzenie rodzin rozpoczęte 30 listopada 2015r.w pierwszym tygodniu Adwentu odbywa się w trzech rejonach, którymi opiekują się kapłani odwiedzający je po kolędzie. Przygotowaliśmy trzy tryptyki. Zostały poświęcone przez emerytowanego bp. Tadeusza Rakoczego w dzień nawiedzenia obrazu „ Jezu ufam Tobie” z krakowskich Łagiewnik i w chwili przekazania obrazu Jezusa Miłosiernego nastąpił pocałunek obrazów tzn. dotknięcie obrazów- tryptyków do obrazu głównego. Podobnie jak to było przy peregrynacji różańca obraz przekazywany  od domu do domu wieczorem po godz. 19.00. Nawiedzenie rodziny - domu trwa jedna dobę. Dobrze, aby wszyscy członkowie rodziny byli w stanie łaski uświęcającej, a w dniu przyjęcia obrazu (lub innego dogodnego dnia) przystąpili do sakramentu pojednania i uczestniczyli w Mszy świętej. Na modlitwę w domu można zaprosić przyjaciół, sąsiadów, członków rodziny. W domu należy przygotować stół nakryty obrusem (lub inne godne miejsce, np. na komodzie lub jeśli jest w domu, to na domowym ołtarzyku). Na stole warto postawić świecę, a także położyć egzemplarz Pisma Świętego. Czas nawiedzenia wypełnijmy modlitwą, pobożną lekturą, rodzinną atmosferą, życzliwością i otwartością wobec sąsiadów nie tylko tych do których przekażemy dalej obraz. Do obrazu dołączone są; Dzienniczek s. Faustyny, modlitewniki, oraz pamiątkowa księga, w której można krótko napisać o swoich przeżyciach związanych z peregrynacją.

Nawiedzenie będzie miało swoje przerwy na czas przypadających świąt, wówczas przekazujemy obraz do   kościoła. Kolejna rodzina po przerwie odbiera obraz ze świątyni, po uzgodnieniu z ks. proboszczem. Zachęcamy mieszkańców danego rejonu – ulicy do wspólnej Mszy św. dziękczynnej za nawiedzenie. Będą one odprawiane w uzgodnieniu z księdzem odpowiedzialnym za dany rejon. Czas jest darem Boga, wykorzystajmy go mądrze.

Rejon I SPORYSZ Opiekun – ks. wikariusz AdrianTrzopek

Pomocnicy z PRD ; Małgorzata Chałupnik, Rafał Pawlus, Zdzisław  Łukaszek, Ewa Jasek,

Ulice według kolejności: Sporyska od końca, Łąkowa, Okopowa, Łagodna, Okrężna, Kamienna, Grabowa, Spadzista, Stokowa, Kwiatowa, Potoczna, Kolista, Kątowa, Górska, Pszczelna, Osiedlowa, Wiklinowa, Boczna, Podgórska, Poprzeczna Wspólna,  Wapienna, Grojec,   Magnoliowa,

Rejon II CENTRUM Opiekun – ks. wikariusz Wiesław Firlej

Pomocnicy z PRD ;  Krzysztof Marszałek, Stanisław Oczkowski, Jadwiga  Pyka, Danuta Pytlarz, Mirosław Cendrzak, Henryk Faron

Ulice według kolejności: Piotra Skargi, Żwirowa, Buczka, Wyspiańskiego, Reymonta, os. Reymonta, Kopernika od początku, os. Kopernika, Nadrzeczna, Habdasówka, Isep, Nad Koszarawą, Stawy,

Rejon III KOLEBY Opiekun -  ks. proboszcz Adam Hopciaś

Pomocnicy z PRD; Aleksander Gajzler, Cecylia Słowik, Magdalena Mrowiec,

Ulice według kolejności: Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Pierwogóra, Orzechowa, Nad Stawem, Grobla, Partyzantów, Brzozowa, Turystyczna ,   Spacerowa, Wiosenna, Na Oklu, Cisowa, Sosnowa, Grapa od końca, Cicha, Huberta, Klonowa, Kilińskiego, Reja, M. C. Skłodowskiej, Grunwaldzka bloki i ulica, Matejki,

Życzymy wam drodzy parafianie duchowych owoców tego szczególnego spotkania z Bogiem w Jego świętym znaku – obrazie , oraz z wielkimi Apostołami Miłosierdzia św. Janem Pawłem II i św. Faustyną. Na czas nawiedzenia obrazu z serca wam błogosławimy

proboszcz ks. Adam Hopciaś

wikariusze; ks. Wiesław Firlej,  ks. Adrian Trzopek

Poprawiony (poniedziałek, 07 grudnia 2015 22:21)