Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj32
Wczoraj145
W tygodniu427
W miesiącu2001
Wszystkie297630
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

Październik- miesiąc Różańca świętego

Zawitaj, Królowo Różańca świętego

Maryja gdy chciała przekazać światu orędzie, zjawiała się najczęściej dzieciom z różańcem w ręku i usilnie zachęcała do jego odmawiania. Jej wielkim pragnieniem było, by codziennie odmawiali różaniec rozważając życie Jezusa i tajemnice Jej Matczynego Serca.

Maryja zaprasza każdego z nas i zachęca do gorliwej modlitwy

ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC

Każdego dnia zapraszamy na godz. 17.15  do wzięcia udziału w nabożeństwie różańcowych. Dzieci przedszkolne i z kl. I i II szczególnie zapraszamy w poniedziałek , dzieci z kl. III i IV w środę, dzieci z klas V i VI w czwartek, młodzież gimnazjalną ( oprócz obowiązkowych ustalonych z ks. Wiesławem) zapraszamy w piątki, w sobotę młodzież ponadgimnazjalną i pracującą, w niedziele rodzin i grupy parafialne i zachęcamy do prowadzenia rozważań różańcowych. Uczestniczenie  dzieci będzie potwierdzane obrazkami, które w całości złożą się na obraz planszowy poświęcony prześladowanym za wiarę chrześcijanom.

Najlepszy prezent od rodziców dla dzieci

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

Świadectwo rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

„Chcielibyśmy się podzielić swoim świadectwem. Wraz z żoną modlimy się od kilku miesięcy Różańcem Rodziców. Jesteśmy rodzicami 6-letniego Konrada i 4-letniej Moniki. O modlitwie tej dowiedzieliśmy się podczas niedzielnej Mszy Świętej. Pomyśleliśmy, że warto „zainwestować” kilka minut dziennie w modlitwę za nasze dzieci. Wielką troską napawały nas ciągłe infekcje naszych przedszkolaków. Praktycznie co dwa, trzy tygodnie dzieci były chore i za każdym razem musiały brać antybiotyki. Szczególnie mało odporny był Konrad, który w ubiegłym roku, po kilkutygodniowej infekcji i braniu antybiotyków jeden po drugim, wylądował w szpitalu. Dzieci chorowały nawet w wakacje. Po wakacjach przyłączyliśmy się do Różańca Rodziców i od tej pory, aż do dzisiaj zdrowie dzieci bardzo się poprawiło. Przydarzały się jedynie kilkudniowe i niegroźne infekcje. Nasze dzieci chodzą do przedszkola i należą do najrzadziej opuszczających zajęcia. Dla nas jest to namacalny dowód na konkretne działanie Pana Boga poprzez Różaniec Rodziców i dlatego zachęcamy innych do przyłączenia się dla dobra swoich dzieci.

Sylwia i Grzegorz z Trójmiasta

Uczestnictwo w Dziele Modlitwy Różańcowej za Dzieci polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci. Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie wszyscy rodzice odmawiają razem jeden cały różaniec w intencji dzieci.

Tylko 5 minut dziennie może sprawić, że wasze dzieci będą szczęśliwsze. Modlitwa to najwspanialszy dar, jaki rodzice mogą ofiarować swoim dzieciom. Gdzie bowiem będą one bezpieczniejsze, pod czyim okiem będą się lepiej rozwijać i wzrastać w miłości, jeśli nie pod opieką Boga i Maryi?  Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Podjęcie modlitwy wymaga również zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy.                                  To także wspaniały akt miłości rodziców do dzieci.                                                                                  To okazja do tworzenia mocniejszych rodzinnych więzów, możliwość budowania silniejszych relacji, opartych na bożym fundamencie.                                                                                 To także szansa na własny rozwój duchowy.

Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi” – mówiła bł. Matka Teresa z Kalkuty. Modlitwa różańcowa to wielka broń w walce ze złem.  Nie wahajmy się ani chwili, by użyć jej w obronie tych, których najbardziej kochamy.

Różaniec za dzieci to inicjatywa, do której serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, szczególnie tych dzieci z kl. I i II, które przygotowują się do I Komunii świętej.  Ale moja zachęta skierowana jest także do rodziców, których dzieci są starsze czy nawet dorosłe. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji swoich podopiecznych także chrzestnych, wychowawców oraz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro dzieci. Każdy z rodziców poprzez odmawianie jednej konkretnej tajemnicy różańca świętego w ciągu dnia wraz z innymi buduje wspólnotę róży różańcowej. Pamiętajmy w swoich intencjach również o podopiecznych z domu dziecka, który jest w naszej parafii jak również o dzieciach z trudnych rodzin, a także ze środowisk, w których nie pamięta się o Bogu.

DO RÓŻAŃCOWEJ MATKI
Brat Tadeusz Ruciński


Matko Różańcowa
w październiku czczona
weź nas ? wszystkie dzieci
w swe święte ramiona.

Prowadź nas do Syna
w każdej życia chwili
i czuwaj nad nami
byśmy nie zbłądzili.

W sercach niech modlitwa
jak bukiet róż będzie
kto się pięknie modli
ten niebo zdobędzie.

Z różańcami w dłoniach
do Ciebie wołamy
Maryjo Najświętsza
opiekuj się nami!


Ks. Adam Hopciaś - proboszcz