Goście OnLine
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Odwiedziło nas:
Dzisiaj32
Wczoraj145
W tygodniu427
W miesiącu2001
Wszystkie297630
Kalendarz

21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.

Chrystus Król

Co wyróźnia Jezusa?

 

Niedawno rozmawiałem z grupą ludzi w Los Angeles. Zapytałem ich: „Kim, waszym zdaniem, jest Jezus Chrystus?". W odpowiedzi usłyszałem, że był wielkim przywódcą re­ligijnym. Zgadzam się z tym. Owszem, Jezus Chrystus był wielkim przywódcą religijnym. Jestem jednak przekonany, że nie tylko.

Od wieków dzielą nas spory związane z pytaniem: „Kim jest Jezus?" Dlaczego jedna osoba wywołuje takie kontrowersje? Dlaczego właśnie Jego imię, w większym stopniu niż imiona innych religijnych przywódców, wywołuje tyle emocji? Czemu jest tak, że można rozmawiać o Bogu i nikt się nie denerwuje, lecz jak tylko wypowiedziane zostaje imię Jezusa, ludzie często chcą zakończyć rozmowę? Albo przyjmują postawę obronną. Jadąc w Londynie taksówką powiedziałem coś o Jezusie, na co taksówkarz natychmiast odparł: „Nie lubię dyskutować o religii, a już zwłaszcza o Jezusie".

Czym Jezus różni się od innych przywódców religijnych? Dlaczego ludzie nie obrażają się słysząc imiona Buddy, Mahometa czy Konfucjusza?

Powód jest taki, że ci inni, w przeciwieństwie do Jezusa, nie uważali się za Boga. To właśnie odróżnia Go od innych założycieli wielkich religii.

Ci, którzy znali Jezusa, szybko przekonywali się, że wygłaszał On na swój temat zdu­miewające opinie. Jasne stawało się, że według Jego własnych słów był kimś więcej niż tylko prorokiem i nauczycielem. Jest oczywiste, że zgłaszał pretensje do boskości. Przedstawiał siebie jako jedyną drogę prowadzącą do Boga, jako jedyne źródło odpuszczenia grzechów, jako jedyny sposób osiągnięcia zbawienia.

Wielu ludziom przeszkadza ta wyłączność, czują się nią zbyt ograniczeni, aby chcieli Mu zaufać. Nie chodzi jednak o to, co chcemy myśleć lub w co wierzyć, lecz raczej o to, za kogo podawał się Jezus.

(Fragment książki: Josh McDowell - "Jezus. Więcej, niż cieśla")

 

Poprawiony (poniedziałek, 07 marca 2011 21:52)