SKĄD MOŻNA MIEĆ PEWNOŚĆ CO DO SWEJ WIARY?

Bóg chce, abyśmy byli tego pewni:

O tym napisałem do Was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne (1 Jana 5, 13)

Kiedy przyjęliśmy Chrystusa, staliśmy się dziećmi Bożymi (Jan 1, 12)

Wierząc nie powinniśmy polegać tylko na zmiennych i zawodnych uczuciach, ale raczej na Bożych obietnicach:

Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną (Apokalipsa 3, 20)

... A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mateusz 28, 20)

Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki (Jan 10, 28)

Wiara to uchwycenie się Bożych obietnic i zaufanie im.

"Skąd można mieć pewność co do swej wiary?" to temat trzeciego spotkania Kursu Alfa jaki odbywa się w naszej parafii od września br. W kursie uczestniczy 70 osób. W każdą środę po Mszy św. osoby, które zapisały się na ten kurs spotykają się w Domu Parafialnym, aby wysłuchać konferencji i porozmawiać na jej temat w grupach.

opracował: Stefan Targosz